Дійсно, на сьогоднішній день доступна єдина модифікація датчика з живленням від 220 В. І в результаті сформувався міф, що живлення датчика від 220 В обмежує його застосування з різними контролерами і модулями.
Насправді, це не зовсім так. Давайте розбиратися разом!
Відкриємо настанову щодо експлуатування датчика і знайдемо там схему підключення. Виглядає вона так:
Тут ми бачимо, що живлення на навантаження подається безпосередньо від джерела живлення самого мотора датчика (~230 В). Справа в тому, що сама концепція застосування цього датчика має на увазі керування виконавчим механізмом (засувкою тощо) безпосередньо від датчика.
Однак, коли виникає необхідність використання вторинного пристрою (контролера, сигналізатора, модуля тощо), інженер одразу викреслює РСУ80 зі списку відповідних датчиків. І тут ми переходимо до наступного пункту.
Фахівцями ОВЕН був проведений технічний експеримент, який довів, що клеми живлення мотора датчика і реле гальванічно розв'язані. Це означає, що не обов'язково подавати напругу від джерела живлення мотора на клеми навантаження. Щоб було наочніше, давайте трохи докладніше розглянемо наш наступний експеримент. Візьмемо 3-рівневий сигналізатор рідини ОВЕН САУ-М6.
До входу 1 і входу 2 пристрою підключимо реле нашого РСУ80 (клеми 1, 2 і 4) так, як показано на рисунку нижче:
Окремо подамо живлення на мотор датчика і сигналізатор САУ-М6. Світлодіод «Рівень 1» засвічується одразу, оскільки маємо справу з перекидним контактом реле.
Далі зімітуємо спрацьовування датчика, затиснувши лопаті рукою до характерного «клацання». Диво! Ми бачимо, що на корпусі САУ-М6 засвітився світлодіод «Рівень 2». Схема працює!
Дійсно, схема працює! Але чи все гладко, коли джерело живлення окреме?
Розглянемо другий експеримент!
Для другого експерименту беремо модуль дискретного вводу ОВЕН МВ110-16ДН і блок живлення ОВЕН БП30А.
Підключаємо до входу DI1 і DI2 контакти реле NC і NO сигналізатора РСУ80, як показано на рисунку нижче:
Схему зібрали, а тепер подаємо 230 В на блок живлення і мотор датчика!
Імітуємо спрацьовування датчика, затиснувши лопаті рукою до характерного «клацання». Урааа, схема працює!
Розглянувши два експерименти, підіб'ємо підсумки:
- Ротаційний сигналізатор рівня РСУ80 може підключатися до вторинних пристроїв (САУ, БКК1, модулі вводу МВ110, ПР тощо) з комутацією вихідного реле =24 В.
- Комутація вихідного реле РСУ80 не залежить від типу живлення мотора датчика.
Хотілося б відзначити, що ми прислухалися до ваших побажань і ведемо активні роботи щодо розширення лінійки ротаційних сигналізаторів РСУ80.
Автоматизуйте технологічні процеси з датчиками ОВЕН!
Дякуємо за увагу!