На базі комплекту автоматизації СДФ1-4.0.WEB реалізовано роботу бетонного змішувального вузла в автоматичному режимі за принципом «одна кнопка».
Особливості системи
Для безперервної роботи БЗВ потрібно тільки дві людини:
- оператор;
- водій навантажувача, який здійснює завантаження інертних матеріалів (щебінь, пісок, відсів) у бункери.
Система має три рівні допуску для налаштувань: налагоджувальник, технолог, оператор.
Налагоджувальник має повний доступ і можливість змінювати будь-які налаштування.
Технолог має можливість формувати рецепти (встановлювати параметри складу) бетону.
Оператор може здійснювати вибір рецепту, встановлення режиму роботи, а також обсягу виробництва бетону.
Алгоритм роботи БЗВ
Алгоритм роботи реалізований наступним чином: технолог встановлює склад бетону відповідно до марки (в пам'яті пристрою зберігається до 100 рецептів). Оператор вибирає марку бетону і встановлює необхідний обсяг виробництва. Якщо встановлений обсяг перевищує місткість бетонозмішувача, то починається відвантаження готової суміші порціями, що не перевищують обсяг бетонозмішувача. Для роботи в автоматичному режимі рекомендується встановлювати обсяг готового продукту менше обсягу приймаючого бетоновоза або приймального бункера.
Система виконує архівацію даних за кількістю використаних матеріалів (цемент, пісок, щебінь, вода, хімічні добавки), а також веде облік кількості замісів і відвантаженого бетону певної марки. Можлива адаптація ПЗ під конкретні завдання замовника.
В алгоритмі реалізовано коригування обсягу подачі води залежно від вологості сипучих компонентів (пісок, щебінь) методом вимірювання споживаної потужності приводу бетонозмішувача при перемішуванні сухої суміші до подачі води. Для реалізації цього алгоритму потрібне формування масиву даних для конкретного бетонозмішувача.
Система керування має три режими роботи: автоматичний, напівавтоматичний (внесення індивідуальних змін в рецептуру), ручний (проведення ТО, мийки змішувача тощо).
Система керування
Керування системою здійснює контролер з сенсорної панелі оператора. Цей осередок розміщується в операторській кабіні, де є два оглядових вікна для контролю процесу виробництва бетону і його навантаження.
Є можливість дистанційного запуску механізмів: з будь-якого місця цеху в зоні дії WiFi-мережі (при використанні WiFi – роутера) або повністю віддалено – через мережу Internet відповідно до прав доступу.
До складу бетонозмішувального вузла входять:
- три бункери, обладнані шиберними засувками для подачі сипучих фракцій;
- ваговий конвеєр для зважування щебеню і піску;
- конвеєр вивантаження сипучих фракцій в бетонозмішувач;
- вагові бункери з засувками, що здійснюють зважування і подачу в бетонозмішувач цементу, води і хімічних добавок;
- бункер для зберігання цементу, обладнаний пристроєм компенсації надлишкового тиску повітря і шнеком подачі продукту у ваговий бункер;
- насоси, що здійснюють подачу у вагові бункери води і хімічних добавок;
- бетонозмішувач, де відбувається змішування всіх компонентів з подальшим вивантаженням готової продукції через шиберну заслінку, що розміщена в нижній частині резервуара;
- силовий щит і шафа керування.
Система керування контролює виконання наступних функцій: вагове дозування, подачу і приготування готового бетону, архівування (облік матеріалів, готової продукції, архівування дій користувачів системи та аварійних подій).
Обладнання, що використовується:
До комплекту ОВЕН СДФ1-4.0-WEB10 входять наступні пристрої:
- ОВЕН СПК110 – 1 шт.
- ОВЕН ПЛК110-24.60.К-М – 1 шт.
- ОВЕН МВ110-224.1ТД [М14] – 4 шт.