Опис проєктів
На базі обладнання АКУТЕК автоматизовано елеватори в м. Конотоп та м. Глухів Сумської області.
Співробітниками галузевої науково-дослідної лабораторії переробних і харчових виробництв Харківського національного технічного універсистету сільського господарства ім. Петра Василенка реалізовано проєкт автоматизації зернокомплексу в м. Конотоп Сумської області. Елеватор використовується для підіймання, сушіння та відвантаження зерна в автомобільний транспорт. Дає можливість зберігати близько 30 тис. тонн зерна.
Проєкт автоматизації елеватора в м. Глухів реалізовано під керівництвом ФОП Знайдюк Василь.
Автоматизована система елеватора дає можливість керувати міні-елеваторами дистанційно через мережу Інтернет. Змінення параметрів технологічного процесу, оновлення та обслуговування ПЗ виконується дистанційно. У системі керування передбачено захист від людського фактора" і мінімізація простоїв від дій обслуговуючого персоналу.
Автоматизована система елеваторів призначена для керування технологічними процесами та електроприводами зерносушарки, сепараторів та іншого технологічного обладнання.
Реалізація проєкту в м. Конотоп
В основі системи керування програмований логічний контролер ПЛК323-WEB, який за допомогою модулів вводу МВ110-32ДН і МВ110-8А отримує сигнали з різного обладнання елеватора (датчики підпору, датчики сходження стрічки, термометри, шиберні пристрої тощо). За допомогою модулів виводу МУ110-32Р і МУ110-6У вмикає/вимикає приводи технологічного обладнання. Програмований контролер ПЛК323 здійснює контролювання, телеметрію і керування обладнанням елеватора, а також виконує обмін інформацією з сенсорною панеллю оператора СП315. Сенсорна панель містить мнемосхеми і органи керування комплексом. За допомогою СП315 виконується налаштування параметрів системи і встановлення уставок виконавчим механізмам. Вмонтований в ПЛК WEB-сервер разом з точкою доступу Wi-Fi використовується для керування системою з мобільних пристроїв, що мають WEB-браузер. Також в системі автоматизації використовується вмонтований в ПЛК GSM/GPRS-модем як засіб дистанційного інформування відповідальних осіб.
Система складається з п'яти шаф керування. У шафу КВПіА вмонтовано сенсорну панель СП315. Для поліпшення візуалізації на дверцята силової шафи нанесено мнемосхему елеватора із застосуванням світлосигнальної арматури.
Середовище програмування – CODESYS. Програмування здійснюється на Pascal-подібній мові (ST), що відповідає стандарту IEC 61131-3.
Реалізація проєкту в м. Глухів
В основі системи керування – програмований логічний контролер ПЛК304, який за допомогою модулів вводу МВ110-32ДН і МВ110-8А отримує сигнали з різного обладнання елеватора (датчики підпору, датчики сходження стрічки термометри, шиберні пристрої тощо). За допомогою модулів виводу МУ110-32Р і МУ110-6У вмикає/вимикає приводи технологічного обладнання. Програмований контролер ПЛК304 здійснює контролювання, телеметрію та керування обладнанням елеватора, а також виконує обмін інформацією зі SCADA-системою.
SCADA-система містить мнемосхеми і органи керування комплексом. За допомогою SCADA-системи здійснюється налаштування параметрів системі та встановлення уставок виконавчим механізмам. Вмонтований в SCADA-систему WEB-сервер разом з точкою доступу Wi-Fi використовується для керування системою з мобільних пристроїв, що мають WEB-браузер.
Система складається з трьох модульних шаф керування, які розміщено в спеціально відведеному приміщенні на території елеватора з розмежуванням силової та контрольно-вимірювальної частини. Для поліпшення візуалізації на дверцята силової шафи нанесено мнемосхему елеватора із застосуванням світлосигнальної арматури.
Середовище програмування – CODESYS. Програмування здійснюється на Pascal-подібній мові (ST), (Human-Machine Interface) системи. Головні властивості програми: відкритість (Opens internal link in current window GPL, GFDL), модульність, масштабованість і багатоплатформність , що відповідає стандарту IEC 61131-3. У якості SCADA-системи використовується OpenSCADA – відкрита реалізація SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) і HMI.
Список обладнання АКУТЕК, що використано в проєктах
Про системного інтегратора / проєктну організацію
Елеватор у м. Конотоп | Міні-елеватор в м. Глухів |
Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка Галузева науково-дослідна лабораторія переробних та харчових виробництв Тел. +38 (067) 397-42-39 E-mail: karlsonman@gmail.com к. т. н., доцент Знайдюк Василь Тел. +38 (095) 245-57-89 E-mail: vadimbr76@ukr.net к. т. н., доцент Бредихін Вадим | ФОП Знайдюк Василь Тел. +38 (067) 397-42-39 E-mail: karlsonman@gmail.com |