Автоматизація технологічних процесів у харчовій промисловості дає змогу контролювати усі етапи і операції – від надходження сировини до виходу готового продукту, забезпечує віддалений моніторинг і оперативний контроль роботи всіх механізмів і виробничих ліній. Раніше ми писали про те, які датчики ОВЕН застосовуються для автоклавів. Сьогодні поговоримо про хлібобулочну промисловість, і які датчики використовуються під час виготовлення хліба.
Хліб у прислів'ях і приказках символізує достаток і гостинність: «Хліб – усьому голова», «Хліб та вода – козацька їжа». Хліб є обов'язковою складовою обіднього столу. Зараз у магазинах можна знайти незліченну різноманітність продуктів хлібопекарської галузі на будь-який смак: хліб, батон, багет, булочки, круасани тощо. І весь цей різноманітний асортимент виготовляється величезною кількістю підприємств: від великих хлібозаводів до невеликих приватних пекарень.
Технологія виготовлення хліба непроста – вона має 5 основних етапів. І саме вимірювання температури і контролювання температурних режимів на кожному з етапів є обов'язковою умовою створення якісного продукту!
Технологія виготовлення хліба
Етап 1: підготовка сировини: транспортування, зберігання, дозування, перемішування та ін.
Етап 2: виготовлення тіста. Цей етап складається з дозування інгредієнтів і замішування тіста. Методів приготування тіста всього два – опарний і безопарний. Найбільш популярний, але більш тривалий – опарний метод: за рахунок часу на бродіння опари з витримкою при температурі 30 °C.
Етап 3: поділ тіста на порції, вистоювання (коли тісто «підходить») і формування заготовок (тісто перетворюється в батони). При цьому вистоювання виконують у спеціальних вистійних шафах, у яких забезпечуються визначені показники температурного і вологісного режимів (38…43 °C, 75…85 %).
Етап 4: випічка здійснюється в печах. Пшеничний хліб, як правило, випікають при температурі 200…280 °C. При цьому процес підтримання температури і вологості в камері печі ступінчастий: у момент завантаження хлібних виробів у піч встановлюють більш високу температуру (260…280 °C), а потім для допікання температуру знижують (190…200 °C).
Етап 5: зберігання готової випічки до відправлення в торговельну мережу.
Датчики ОВЕН для вимірювання температури
Для вимірювання температури в процесі виготовлення хліба широко застосовуються термометри опору ОВЕН ДТС. Вони забезпечують точні та надійні вимірювання, випускаються в загальнопромисловому виконанні. Термометри опору ДТС виготовляються з високоякісних матеріалів і можуть застосовуватися в харчовій промисловості (у тому числі в молочній), що підтверджено висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Найбільш часто в процесі виготовлення хліба застосовуються:
- термометри опору з сенсором РТ100;
- моделі з комутаційною головкою ДТСхх5;
- моделі з кабельним виводом у загальнопромисловому виконанні ДТСхх4.