Чи існує однозначна відповідь на запитання: який датчик вибрати?
Пропонуємо розглянути і розібратися, де і при яких температурах краще використовувати термометри опору.
Принцип дії термоперетворювачів опору ґрунтується на зміненні опору залежно від температури. Ця залежність називається Номінальна статична характеристика (НСХ).
Компанія АКУТЕК виготовляє термометри опору, у яких в якості резистивного матеріалу виступає мідь (50М, 100М) або платина (Рt100, Pt500, Rt1000, 50П, 100П) згідно ДСТУ 2858:2015.
Конструктивно чутливі елементи (ЧЕ) бувають плівкові та дротяні.
Суть роботи плівкового ЧЕ полягає в нанесенні тонкого шару платини на керамічну підкладку. Такі ЧЕ поширені серед зарубіжних фірм, що обумовлено низькою вартістю і практичністю, оскільки мають малий розмір і масу.
Дротяний ЧЕ представлено у вигляді котушки з тонкого мідного або платинового дроту на каркасі з ізоляційного матеріалу, що укладена в захисну гільзу.
Вихідний сигнал впливає на завадостійкість і вартість.
Термоперетворювачі опору від АКУТЕК представлені лінійками «сенсор» з вихідним сигналом «опір» (Ом) і «нормувальний перетворювач» з вихідним сигналом "струм" (мА).
Датчики з виходом «сенсор» у свою чергу поділяються на:
- Термоопори з кабельним виводом ДТСхх4.
- Термоопори з комутаційною головкою ДТСхх5.
- Спеціалізовані:
- Комплекти термоперетворювачів опору КДТС.
Конструктивно термоопори компанії АКУТЕК представлені великою кількістю моделей: виконання без кріплення, поверхневі, виконання з наріззю, підпружинені штуцером і байонетом тощо.
Сфери застосування термометрів опору найрізноманітніші – харчова промисловість, ЖКГ, енергетика, первинна переробка овочів, зберігання зерна, авіаційна промисловість тощо.