Тел: +38 (057) 720-91-19 Email: sales@aqteck.com.ua; support@aqteck.com.ua Viber (тільки текстові повідомлення) 61153, м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 3А 0-800-21-01-96
0-800-21-01-96 ТЕХПІДТРИМКА
( безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів по території України )
САУ-М7Е. Регулятор рівня рідких та сипучих середовищ

САУ-М7Е. Регулятор рівня рідких та сипучих середовищ

Доступність: Стандартна модифікація
2 910.00 грн

Пристрій САУ-М7Е забезпечує контролювання рівня рідких або сипучих матеріалів у резервуарі. Може керувати заповненням рівня у опалювальних котлах, водонапірних вежах, зерносховищах тощо.

Функціональна схема пристрою САУ-М7Е

Функціональна схема пристрою САУ-М7Е

 

Контролювання рівня здійснюється за допомогою трьох датчиків, які встановлюються користувачем в резервуарі на відмітках, що задані умовами технологічного процесу: нижній, проміжній, верхній.

Основними елементами пристрою САУ-М7Е є:

  • 3 вхідних компаратори, що призначені для обробки сигналів датчиків рівня;
  • регулятор чутливості, що змінює рівень опорних сигналів компараторів (для кондуктометричних датчиків);
  • комутатори, що визначають режими роботи пристрою;
  • блок логіки, що формує сигнали керування вихідним реле РОБОТА;
  • вихідні електромагнітні реле ВЕРХ і РОБОТА, що керують виконавчими механізмами.

 

Датчики рівня

САУ-М7Е може працювати з наступними типами датчиків:

  • кондуктометричні датчики (контролюють ступінь електропровідності середовища);

  • активні датчики (ємнісні, індуктивні, оптичні тощо) з вихідними ключами n-p-n-типу;
  • механічні контактні пристрої (використовуються у пристроях поплавкового типу).

Живлення активних датчиків здійснюється від вбудованого у пристрій джерела постійного струму напругою 12 В або від зовнішнього блоку живлення.

 

Вхідні компаратори. Налаштування пристрою на електропровідність рідини

Вхідні компаратори 1...3 порівнюють напругу вхідного сигналу Uвх. з опорною напругою Uопор. і при виконанні умови Uвх. Uопор.перемикаються в стан, що відповідає досягненню заданого рівня.

Ступінчасте регулювання напруги Uопор. (тобто чутливості компараторів) дає можливість при використанні кондуктометричних датчиків налаштовувати пристрій на роботу з різними за електропровідністю рідинами.

 

Вихідні реле для керування обладнанням та аварійною сигналізацією

Для керування технологічним обладнанням пристрій оснащено двома вбудованими електромагнітними реле.

Реле ВЕРХ використовується для формування аварійного сигналу в разі перевищення контрольованою речовиною граничного верхнього рівня. Реле управляється сигналами компаратора 1. Контакти реле можуть використовуватись для підключення зовнішньої сигналізації або додаткових технічних засобів, що запобігають розвитку аварії.

Реле РОБОТА керує  електроприводом виконавчого механізму (насоса, електромагнітного клапана тощо). Реле управляється блоком логіки за сигналами компараторів 2 і 3 (що відповідає проміжному і нижньому рівням) або за командами від кнопок ручного керування.

 

Режими роботи САУ-М7Е

Керування реле РОБОТА може здійснюватися в ручному або автоматичному режимах.

У ручному режимі керування виконується за командами від кнопок» ПУСК і «СТОП», незалежно від стану датчиків. Дію кнопок за необхідністю можна заблокувати.

В автоматичному режимі керування здійснюється за сигналами датчиків рівнів, за встановленим за алгоритмом. Можливі наступні алгоритми роботи:

  • заповнення резервуара за гістерезисним законом(реле вмикається після розмикання датчика нижнього рівня, а вимикається тільки при замиканні датчика проміжного рівня);
  • спорожнення резервуара за гістерезисним законом (реле вмикається після замикання датчика проміжного рівня, а вимикається тільки при розмиканні датчика нижнього рівня);
  • заповнення резервуара без гістерезису (реле вмикається після розмикання датчика нижнього рівня, а вимикається при його замиканні);
  • спорожнення резервуара без гістерезису (реле вмикається після замикання датчика нижнього рівня, а вимикається при його розмиканні).
Часова діаграма роботи вихідних реле в режимі заповнення резервуара за гістерезисним законом Часова діаграма роботи вихідних реле в режимі спорожнення резервуара за гістерезисним законом

Часова діаграма роботи вихідних реле в режимі заповнення резервуара за гістерезисним законом

Часова діаграма роботи вихідних реле в режимі спорожнення резервуара за гістерезисним законом

 


 

 

Зворотній зв'язок