Тел: +38 (057) 720-91-19 Email: sales@aqteck.com.ua; support@aqteck.com.ua Viber (тільки текстові повідомлення) 61153, м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 3А 0-800-21-01-96
0-800-21-01-96 ТЕХПІДТРИМКА
( безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів по території України )
ПМ01. GSM/GPRS модем

ПМ01. GSM/GPRS модем

Доступність: Стандартна модифікація
3 252.00 грн

GSM/GPRS модем ПМ01 призначений для дистанційного обміну даними через бездротові системи зв'язку стандарту GSM з обладнанням, що оснащене послідовними інтерфейсами зв'язку RS232 або RS485.

 

Яка максимальна відстань може бути між двома gsm-модемами ПМ01?

Відстань між модемами може бути будь-якою, головне щоб у місцях встановлення був добрий сигнал зв'язку.

 

Що таке режим передавання даних CSD?

CSD – це технологія передавання даних, що розроблена для мобільних телефонів стандарту GSM. CSD використовує один часовий інтервал для передавання даних на швидкості 9600 біт/с. Своєрідний голосовий канал, у якому зв'язок встановлюється шляхом дозвону одного пристрою - до іншого. Тарифікація здійснюється за часом.

 

За яким протоколом модем ПМ01 може передавати дані?

У режимі CSD (модем-модем) після встановлення з'єднання між модемами утворюється прозорий канал передавання даних. Протокол передавання даних може бути будь-який, головне щоб пристрої працювали за одним протоколом. По GPRS – будь-який протокол на базі TCP/IP.

 

Який пристрій АКУТЕК може керувати модемом?

Із асортименту АКУТЕК модемом може керувати ПЛК.

При цьому у ПЛК1**  керування модемом у режимі GPRS та CSD підтримується на рівні прошивки ПЛК, тобто контролер достатньо тільки зконфігурувати за допомогою мишки.

Щоб відправити ms необхідно написати програму роботи з портом. Приклад є на диску ПЛК, а також низка прикладів є доступною на нашому форумі.

 

Як дистанційно опитувати пристрої АКУТЕК через gsm-модеми ПМ01, а дані відображати в  Scada-системі. Що мені для цього потрібно?

Scada-система повинна підтримувати роботу з модемом. Якщо Scada-система не вміє працювати з модемом, а мова йде про пристрої з протоколом Modbus, можливо скористатися програмою Modbus OPC/DDE сервер Lectus. Цей OPC підтримує роботу з модемом у режимі CSD. А також може використовуватись для зв'язку ПК та ПЛК через GPRS або Ethernet  за протоколом ModbusTCP.

 

Як налаштувати модеми, що встановлюються на віддалені об'єкти, на режим автоматичного підйому слухавки?

Для налаштування модему на автоматичний підйом трубки вам необхідно:

  • підімкнути модем ПМ01 до ПК за будь-яким інтерфейсом (RS-232/RS-485, вибір інтерфейсу здійснюється перемикачами на лицьовій панелі модему);
  • з'єднатися з ним за допомогою програми HyperTerminal (ПУСК/Програми/Стандартні/Зв'язок);
  • введіть послідовно, наступні АТ-команди, підтверджуючи кожну команду натисненням клавіші Enter.

Команда

Відповідь модему

Опис

АТЕ1 

ОК

Увімкнути режим «ехо»*

AT

ОК

Ознака уваги

ATS0=1

ОК

Увімкнути автопідйом слухавки, після 1-го дзвінка

АТЕ0

ОК

Вимкнути режим «ехо»*

AT&W

ОК

Записати змінення в енергонезалежну пам'ять модему

Увага! Якщо режим «ехо» вимкнено, то ви не бачите команди, що вводяться в порт, але при цьому одержуєте відповіді модему. Тому, для самоконтролю команд, рекомендується на початку налаштування вмикати«ехо», а перед записом вимикати його. Не допускається працювати з модемом за інтерфейсом RS-485 при увімкненому режиму «ехо».

 

Які послуги необхідно підмикати на SIM-карті, яка встановлюється в модем в різних режимах?

Для режиму CSD:

На SIM-карті повинна бути підімкнена послуга "Передача даних та факсів" або «Голосова передача даних». Залежно від мобільного провайдера та тарифного плану ця послуга може бути увімкнена за умовчанням, або її необхідно активувати.

Перевірка підмикання послуги: За портом RS-232, або RS-485 можливо надіслати команду«ATDномер» це режим звичайного голосового виклику.

Якщо дзвінок на цей номер пройшов, значить модем у робочому стані та здійснюється дозвон. Далі виконуєте команду «ATDномер» – уже без крапки з комою. У такому разі модем повинен здійснити дозвон у режимі передавання даних. Якщо ви побачите відповідь +CME ERROR, це означає, що послугу не підімкнено, щоб її активувати зв'яжіться з вашим оператором:

Опис цієї послуги у поширених операторів: Beeline, Megafon, MTS.

Для GPRS:

Підмикання послуг GPRS-інтернету у провайдера – безкоштовно, при цьому необхідно запитати налаштування, а саме рядок ініціалізації з адресою сервера, логін та пароль. При кожному підмиканні ви одержуєте нову ip-адресу (динамічну), така ip часто використовується на TCP-клієнті. Для звернення до такої ip (TCP-cерверу ) необхідно скористатися послугами DynDNS .

У більшості операторів є можливість підімкнути послугу статичної ip-адреси, тобто до пристрою, що підімкнений до модему, можливо звернутися безпосередньо по ip.

Схеми кабелів для підмикання ПМ01 до ПЛК за тридротовою схемою з перемичкою роз'ємом Х1: 6 та 9, що встановлена на модемі.

Контакти зі сторони порту ПЛК

Контакти зі сторони порту ПМ01

Debug RS-232 (Rj12)

RS-232 (DB9F)*

X1 (клемник)

X2 (Rj45)

1

3

8

5

2

2

5

4

6

5

3

3

*Кабель підходить для підмикання ПМ01 до ПК через COM-порт. Наприклад, для підмикання ПЛК100 (порт Debug) до ПМ01(порт Х2) скористайтесь кабелем з розпаюванням: 1-5, 2-4, 6-3.

 

Робота ПЛК та модему. Чи завжди у ПЛК потрібні файли конфігурації модему «modem.cfg» та «CoDeSys.cfg» при підмиканні GSM-модему???

Ці файли повинні бути в ПЛК, тільки у випадку використання модему для зв'язку із середовищем програмування CoDeSys, наприклад для дистанційного завантаження програми (див. інструкцію- http://www.owen.ru/catalog/29188586. Файл «CoDeSys.cfg» встановлює порт підмикання модему та режим його роботи, а також переводить порт на протокол CoDeSys –Gateway. Файл «modem.cfg» встановлює параметри опитування модему контролером.

Докладний опис файлів наведено на диску ПЛК у розділі Документація, а також у відповідних інструкціях.

Для будь-якого іншого обміну по послідовному порту з налаштуваннями через «Конфігурацію_ПЛК» або бібліотеки – файлів «modem.cfg» та «CoDeSys.cfg» в ПЛК не повинно бути, інакше можливі конфлікти під час обміну.

Нагадаю, що налаштування ПЛК для обміну за протоколами з використанням модему, встановлюються у «Конфігурації_ПЛК».

 

Чи допускається налаштування модему за допомогою програм інших виробників? Наприклад програми налаштування модему для пристроїв обліку?

Відповідь: Використовувати подібні програми не рекомендується.

Тому що у різних модемів одні й ті ж АТ-команди, можуть відповідати за різні налаштування.

Звичайні налаштування, що прописуються програмою, відомі, тому команди, що відповідають за них у ПМ01 можливо легко знайти у документації.

Дуже часто: переведення «дистанційного» модему на автоматичне піднімання слухавки – докладно описано вище.

 

Під час програмування таймера автоматичного перезавантаження ПМ01 при введенні команди "GETTM" виводиться ERROR. Якщо витягти картоприймач із модему, то ПМ01 взагалі перестане відповідати на команди через HyperTerminal. 

Якщо ви працюєте з картоприймачем, то ці команди не є стандартними, тому модем на них відповідає ERROR - він їх не знає.

Працювати потрібно з вийнятим картоприймачем, у цьому режимі ПМ01 не відповідає на AT-команди, але дозволяє налаштувати таймер за допомогою GETTM/SETTM.

Опишемо дії за кроками:

Робота із «вбудованим таймером перезавантаження» для модемів ПМ01 [М01]:

  1. Підімкнути ПМ01 за вибраним інтерфейсом до ПК
  2. Витягти лоток картоприймача із модему
  3. Подати живлення на модем
  4. Відкрити термінальну програму, наприклад: Пуск/Стандартні/Зв'язок/HyperTerminal. Налаштування за умовчанням: 9600-немає-1стоп біт-немає
  5. Встановити англійську! розкладку клавіатури та увімкнути CapsLock
  6. Налаштування таймера: Подати команду "SETTM x", де x-період перезавантаження в годинах (ціле). Відповідь: ОК.
  7. Поточне значення таймера: Подати команду "GETTM". Відповідь: GETTM х

 

Як надсилати SMS-повідомлення через HyperTerminal?

  1. Налаштувати термінал на відображення файл/налаштування/параметри ASCII
  2. AT+CMGF=1 (*текстовий формат повідомлення*) 
    OK
  3. AT+CMGS="8ххххххххх" (*надсилання СМС: зазначаємо номер та натискаємо Enter*)
  4. > «Текст» (*модем виводить символ >, вводимо текст повідомлення, у кінці тексту натискаємо CTRL+z (або вводимо код hex:«1A» , для інших програм або ПЛК *) 
    + CMGS: «номер осередку» 
    OK (*Одержуємо відповідь про відправку з номером осередку на SIM-карті*)

Зворотній зв'язок